Nevinní

Autor: Lesana Urbancová | 17.8.2013 o 23:12 | (upravené 18.8.2013 o 0:57) Karma článku: 1,42 | Prečítané:  352x

*Nevinnosť sa líši od naivity. V krajoch, kde líšky dávajú dobrú noc, majú toto staré porekadlo: Naivita je nič nevedieť a byť priťahovaný tým dobrým. Nevinnosť je vedieť všetko a aj tak byť priťahovaný tým dobrým.

Keď kráčam ulicami, svet pôsobí inak, cítim svoje kroky a vôňu vzduchu, inú každým ročným obdobím, vnímam hudbu, točím sa v tanci udalostí v súlade so smrťou a životom, som súčasťou všetkého a všetko je obsiahnuté vo mne. Otáčam tvár k oblohe a svetlo preniká mojimi pórmi do každej bunky. Ďakujem za všetko čo som stratila, aby som mohla nájsť hĺbku v sebe, korene, ktoré som tak dlho hľadala mimo mňa.  

V špirálach sa točia zažité momenty, obraz tvojho oka z tesnej blízkosti, keď si mi povedal, poď ku mne a to bolo poslednýkrát. Odišiel si a ja som si otvorila tretinkové pivo. V obývačke, kde bolo cítiť tvoju prítomnosť a zároveň prázdny priestor a ticho, upierala som zrak na slnečný balkón a zasiahol ma úder, priamo do hrude, vydýchla som z celej sily všetok život, čo vo mne vtedy bol.

Ten obraz nosím v sebe, vždy keď precitnem, keď sa preberám zo sna cykliacich sa myšlienok a hľadím na všetko znova čisto a s uvedomením. Nosím v sebe podstatu toho, čoho som sa mohla dotýkať a objímať svojimi zmyslami. Všetci ju nosíme.

Máme svoje životy a miesta v nich, točíme sa v špirálach zažitých momentov a ovplyvňujeme sa každým krokom k sebe a späť. Sme navzájom prepojení a navždy budeme. Odchádzame a vraciame sa, aby sme mohli znova odísť. Ako keď mesačná sila strieda dni so slnkom, my zatvárame oči a ráno hľadíme na svet, nevinní.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?